MOJE ZDROJE: Podcast #19 - Moje ohlédnutí za rokem 2019

Jestli jste slyšeli poslední díl podcastu Od srdce, tak určitě víte, že byl celý o mém malém ohlédnutí za rokem 2019 a všech jeho strastech a slastech. V druhé půlce jsem se pak trošku zamýšlela (no, dobře...) nad tím, co by měl přinést rok 2020, na co se v něm těším a na čem bych chtěla pracovat. Tahleta "bilance" je něco, co dělám každý rok a vy si seznam otázek, které k tomu používám, můžete stáhnout tady:

Seznam otázek k novoročnímu zamyšlení ke stažení ZDE.

A pokud jste ještě neslyšeli podcast, tak si ho poslechněte TADY:


Dnes tu totiž máme zase pár odkazů na věci, které v podcastu zmiňuju.

První z nich je aplikace a webová stránka www.goodreads.com, což je vlastně takový online čtenářský deník, díky kterému mám přehled o tom, co jsem četla, jak se mi to líbilo a co bych si třeba chtěla přečíst v budoucnu. Já jsem si dřív dělala screenshoty do mobilu a řeknu vám, to byl bordel. Navíc si v téhle aplikaci můžete vytvořit svoji "reading challenge", tj. určit si kolik knížek byste chtěli v tomto roce přečíst, což vám dodá motivaci číst.

Když už budete mít tu aplikaci, můžete si tam rovnou přidat moje tři nejoblíbenější knížky za rok 2019. Za prvé je to Kniha radosti, což je knížka, kterou by si podle mě měl přečíst každý, kdo se zajímá o osobní rozvoj a podobná témata. Za druhé I'll give you the sun od Jandy Nelson (jo, v podcastu jsem ten název řekla blbě) - oddychovka, ale zároveň tak krásně divná knížka opředená uměním a napsaná takovým tím hodně populárním stylem, kdy se střídají a prolínají dva příběhy. Tady je to ale ještě trošku jinak. A naposled teď obecně hodně populární Hana od Aleny Mornštajnové, což je jedna z těch knížek, která ve vás zanechá aspoň na týden takový ten pocit, který si musíte nechat vstřebat, znáte to?

V podcastu taky mluvím o dvou českých filmech, které se mi v roce 2019 moc líbíly a tady na ně máte trailery. Viděli jste je?

A jaké jsou vaše oblíbené knížky a filmy za rok 2019?

Klára

#podcast #selfdevelopment