VÁNOCE 2019: Tipy na jedlé dárky

A máme tu předposlední vánoční článek, který bude o mých vůbec nejoblíbenější jedlých dárcích. Dělám je pravidelně každý rok hned z několika důvodů: za prvé mě jejich výroba hrozně baví, za druhé jíst musí každý, chce to jen vybrat správný druh pochutiny a potom taky tyhle dárky většinou vyjdou levněji, než kdybyste měli kupovat každému kašmírovou šálu nebo nové hodinky. Nezapomeňte si ale do té ceny připočítat i čas, který výrobou dárku strávíte, pokud byste to měli dělat z nechutí nebo by vám to mělo zabrat spoustu času, tak to snad ani nemá cenu. I v tom případě, ale není třeba ohledně jedlých dárků házet flintu do žita (doufám, že se to tak řekne), protože stačí vyrazit do vašeho oblíbeného obchodu a mrknout do takových těch sekcí se spešl potravinami, před Vánocemi je jich vždycky všude habaděj. Mezi moje oblíbené obchody v tomhle směru patří hlavně Marks&Spencer z té dražší kategorie a potom třeba Tesco nebo Lidl, fajn věci seženete i na Rohlíku. Teď už ale k mým letošním tipům na vlastní výrobu, není to nic těžkého.

Pro mlsouny

Domácí nutella

(na jednu skleničku)

½ plechovky (cca 200g) slazeného kondenzovaného mléka (Salko)

100 g hořké čokolády

50 ml smetany ke šlehání

80 g lískooříškového másla

Největší oříšek (haha) asi bude sehnat lískoořískové máslo, i když teď už by to neměl být takový problém. Zkuste se mrknout třeba do Delmartu nebo drogerie DM. Dejte jen pozor, aby máslo bylo 100% pouze z ořechů. Pokud lískooříškové máslo neseženete, můžete sáhnout i po arašídovém nebo mandlovém, které se dají sehnat snáz, samozřejmě výsledný výrobek ale pak nebude mít tu typickou nutellovou chuť po lískáčích.

Kondenzované mléko, smetanu a nalámanou čokoládu dejte do misky a v mikrovlnce postupně po 10 sekundách nechte rozpustit. Občas směs promíchejte. To samé můžete udělat i ve vodní lázni (žáruvzdorná miska nad hrncem s vařící vodou). Přidejte máslo a pořádně promíchejte a nalijte do čisté a suché zavařovací sklenice. Převažte mašlí a voilá.

Pro pekaře

Vanilkový extrakt

3 vanilkové lusky

vodka

menší lahvička

Tenhle „recept“ nemůže být jednodušší – vemte sklenici, do ní dejte rozkrojené vanilkové lusky a zalijte po okraj vodkou, aby lusky nevyčnívaly. Lahvičku dobře zavřete a protřepejte. Alkohol takto bude z vanilky vytahovat aromata cca 6 týdnů, až se vodka zbarví do zlatohněda. Dobrá zpráva ale je, že tolik času nepotřebujete. Garantuju vám totiž, že v tuhle chvíli už mají všichni napečeno a nebudou péct zase hodně dlouho. Instruujte obdarovaného taky k tomu, aby si extrakt průběžně dolíval vodkou, tak v podstatě darujete bezednou láhev.

Pro kuchaře

Směs koření

Tady se meze absolutně nekladou, zkuste se třeba inspirovat svojí oblíbenou kořenící směsí z obchodu a tak nějak ji „obšlehnout“. Já mám ozkoušenou tuhle směs, která se dá použít na kuře, rybu nebo utřít s máslem na bylinkové máslo. Chápu ale, že ten seznam koření je nekončící, takže vás vybízím k vytvoření k vlastní verze.

4 lžičky sušené pažitky 4 lžičky sušené petrželky 4 lžičky sušeného celeru 3 lžičky sušeného kopru 2 lžičky sušené bazalky 2 lžičky sušeného libečku 2 lžičky sušeného rozmarýnu 1 lžička sušené saturejky 1/2 lžičky sušeného tymiánu 1/2 lžičky sušeného oregana 3 lžičky granulovaného česneku 3 lžičky soli 2 lžičky sušené cibule 1 lžička kurkumy 1/2 lžičky sladké papriky

Pak už stačí jen vše promíchat a krasně zabalit. Jednodušší dárek neznám (teda potom, co seženete všechno to koření - doporučuju se vydat do tržnice v Holešovicích, tam mají takový stánek přímo z kořením a najdete tam opravdu, na co si vzpomenete.)

A jak jste na tom s jedlými dárky vy? Děláte je? Budu se těšit na vaše tipy v komentářích.

Krásné Vánoce vám přeje

Klára

#sladkosti #další #food