VÁNOCE 2019: Moje nejoblíbenější vánoční filmy/seriály

Při balení dárků, při zdobení stromečku nebo třeba při pečení cukroví - tehdy sleduju vánoční filmy a epizody seriálů. Miluju to. Proto jsem se vám letos rozhodla sepsat seznam těch svých top top nejoblíbenějších. Já vím, většina asi bude nuda a klasika, na kterou koukáte všichni, ale tak aspoň můžeme žít v klidu s pocitem toho, že nás baví stejný věci, ne? A přinejhorším chytíte trochu té vánoční pohody a inspirace.

Láska nebeská

Jasně, tohle je absolutní klasika, ale teď vám řeknu, jak to dělám já. Víte, jak v tom filmu se vždycky objeví „5 týdnu do Vánoc“, „4 týdny do Vánoc“ atd.? Tak já si ten film přesně takhle každý rok rozložím na části a když je pět týdnu do Vánoc, koukám na část pět týdnů do Vánoc ... no, chápeme se, ne? Pak si ho pustím ještě jednou celý a pak ještě desetkrát. Teď mě napadá, že to už jsem měla dávno začít…

The Holiday

Další klasika nad klasiku. Na tomhle filmu mě hrozně baví, že není Vánoční tak nějak prvoplánově. Že ty Vánoce tam jsou, ale vlastně nejsou tak důležitý. Vnímáte to taky tak nebo jsem magor? No, ale ten zasněženej anglickej venkov je pohádka, škoda že to tak v reálu nevypadá.

The Polar Express

Tohle je moje další dlouholetá (dobře, dělám to asi dva roky) tradice. Tenhle film má podle mě tak krásnou grafiku/animaci (bůhví, jak se tomu říká…) a tak příjemnou vánoční atmosféru. Já si ho vždycky pouštím na Netflixu při balení dárků.

All the Christmas Friends Episodes

Když vám dojdou filmy, zkuste se vrátit ke starým dobrým Přátelům. Tady máte seznam všech vánočních epizod.

Season 1: The One With The Monkey

Season 2: The One With Phoebe’s Dad

Season 3: The One Where Rachel Quits

Season 4: The One With The Girl From Poughkeepsie

Season 5: The One With The Inappropriate Sister

Season 6: The One With The Routine

Season 7: The One With The Holiday Armadillo

Season 8: The One With Ross’s Step Forward

Season 9: The One With Christmas In Tulsa

Season 10: tady není žádná vánoční epizoda (fakt smutný)

Moje nejoblíbenější je klasika s vánočním pásovcem v sedmé řadě a potom miluju jak Ross žbleptá v osmé řadě s Monou, tam je podle mě i nejlepší vánoční atmosféra, všechno je zlatý a čevený a Ross je děsně vtipnej. Tady máte ukázky:

Season 7: The One With The Holiday Armadillo

Season 8: The One With Ross’s Step Forward

Malý tip:

Viděla jsem v jednom seznamu oblíbených vánočních filmů i Harryho Pottera a kámen mudrců, tak jsem nad tím chvíli přemýšlela a víte, že je tam docela hodně vánočních/zimních scén a vůbec taková ta útulná hygge atmosféra. Možná teda taky tento rok zkusím zařadit i Harryho Pottera.

A jaké jsou ty vaše nejoblíbenější filmy, které o Vánocích nesmí chybět? Jsou stejné jako ty moje? Dejte mi vědět do komentářů.

Krásné Vánoce vám přeje

Klára

#selfdevelopment