VÁNOCE 2019: Makové linecké s mandarinkovým krémem


To jsem si takhle jednou šla do Marks&Spencer koupit svoje oblíbené nachos v čokoládě (já vím, zní to divně a trochu nechutně, ale je to ta nejlepší věc a velkej problém je, že je mají jako limitku jen o Vánocích) a objevila jsem tam mandarinkovej curd - tj. vlastně takovej pudink s mandarinkovou příchutí. A začala jsem přemýšlet, co s ním podniknu. Dobrá zpráva je, že i když zrovna nebudete mít cestu do M&S, můžete si mandarinkový krém snadno vyrobit i doma a pak si upéct tohle linecký s mákem, slepit a ňam ňam.

Ingredience na cca 40ks

260g hladké mouky

40g celého máku

80g cukru moučka

200g studeného másla

2 žloutky

1 lžíce mandarinkové kůry (lze použít i citrónovou)

špetka soli

Všechny suché přísady promícháme. Přidáme máslo a prsty vytvoříme drobenku. Nakonec přidáme i dva žloutky a kůru a rychle zpracujeme na těsto, moc nehněteme. Těsto zabalíme do fólie a necháme v lednici aspoň hodinu nebo přes noc.

Před vykrajováním těsto vyndáme na 30 minut z lednice, aby povolilo a lépe se rozvalovalo. Vykrajujeme tvary a pečeme na čistém plechu cca 5 minut na 180°C dozlatova.

Slepujeme krémem, který můžete buď koupit v Marks&Specencer jako Tangerine Curd nebo si ho vyrobte podle tohoto receptu:

Na krém

8 žloutků

100 g másla

140 g cukru krupice

140 ml mandarinkové šťávy

Všechny ingredience dáme do žáruvzdorné mísy a postavíme ji nad hrnec s vařící vodou (vytvoříme tak vodní lázeň). Tak necháme máslo rozpustit a za stálého prošlehávání necháme směs zhoustnout. Potom krém přecedíme, abychom ho zbavily případných kousků nebo zrníček a necháme ho vychladnout. Vychladným krémem plníme linecké cukroví.

Jaký je ten váš nejoblíbenější druh cukroví? Máte radši klasiku nebo občas i zaexperimentujete?

Krásné Vánoce vám přeje

Klára

#food #sladkosti