VÝZVA OD SRDCE PRO SEBE: #12 Buď se svými blízkými by Valča Procházková


Jsem moc hrdá na to, že vám můžu představit hosta dnešního dílu #vyzvaodsrdceprosebe, kterým je skvělá Valentýna Procházková - podcasterka, youtuberka, blogerka a já nevím, co všechno. Mrkněte na její blog Apres Chic v odkazu tady. Je jí jen 18 let (věřili byste tomu, omg) a dokázala toho už tolik, že bychom se všichni mohli inspisrovat. A právě to je i smyslem nového dílu výzvy Od srdce pro sebe, který pro nás Valča připravila. Je to zase něco trošku jiného, co mě samotnou by nikdy nenapadlo do výzvy zařadit a o to víc tenhle úkol oceňuju.

Poslechněte si podcast od Valči (a trošku i ode mě):


Valča v podcastu mluví o tom, že být se svými blízkými, ať už je to naše rodina nebo přátele, je často ta nejlepší forma péče o sebe a terapie a já nemůžu než souhlasit. Zároveň ale mám s komunikací se svými bližními poslední dobou problém. Už několikrát jsem s vámi sdílela svoje úzkosti, které mě aktuálně trápí a se kterými bojuju a jednou z jejich velkých nevýhod (a že jich je hodně) je pocit, že vám nikdo nerozumí. Upřímě to plyne i z mnoho negativních zkušeností a nepochopených reakcí, ale přesto trvám na tom, co jsem napsala před chvílí. Komunikovat s vašimi blízkými je důležité a to zvlášť v takovýchhle emočně vypjatých obdobích. I kdyby vás ze začátku tak úplně nepochopili, snažte se jim svoji situaci vysvětlit, popsat a ačkoliv to pravděpodobně bude těžké, bude to trvat dlouho a vyžadovat hodně vaší energie, stojí to nakonec za to. Oni vás mají rádi, jen prostě ty problémy související s duševním zdravím je tak těžké pochopit, pokud jste je nikdy sami nezažili, že musíte v klidu vysvětlovat a popisovat. A zaroveň pokud za vámi někdo přijde svěřit se se svým problémem, přistupte k němu, prosím, s otevřenou náručí a myslí. Nesnažte se přehnaně radit nebo navrhovat plán řešení, zkuste spíš nabídnout obětí.

Přeju vám krásný den, zavolejte mámě nebo třeba kamarádce a pokud se zrovna s něčím trápíte, přeju vám hodně síly. A pokud se necítíte dostatečně silní na to, aby jste o svém problému někomu říkali, budu ráda, když napíšete mě. Ráda si vás vyslechnu, to virtuální obětí u mě vždycky najdete.

Klára

#podcast #selfdevelopment