VÝZVA OD SRDCE PRO SEBE: #11 Přečti si knížku


Zase úpně z jiného úhlu pohledu se odpočinku a péči o sebe věnujeme v jedenáctém dílu výzvy. I tenhle článek bude nabitý odkazy, knížkami a videii. Nejdřív ale doporučuju si poslechnout podcast, abyste věděli, o čem je řeč.

V podcastu mluvím o tom, že čtení je nejen daleko zdravější a rozumnější forma relaxu než koukání do mobilu (ne, že bych to každej den nedělala dvacetkrát) a doporučuju na tohle téma podcast o světle, který najdete tady, ale hlavně jde o to, že mě čtení poslední dobou pomáhá myslet míň na ty hovadiny, který se mi normálně dějou v hlavě. U videa mám totiž prostor se na tyhle věci daleko víc soustředit, kdežto knížka tu hlavu tak nějak víc zaměstná.

Takhle výzva ale není jen o tom víc číst (s tím vám mimochodem může pomoct aplikace Good reads, kterou v podcastu zmiňuju a vy ji najdete tady), ale i o tom, abyste se nestyděli za to, co čtete. I kdyby to zrovna nebylo něco vysoce intelektuálního. Upřímně jak moc dokážete zrelaxovat u Vojny a míru? Já jsem vám svoje guilty pleasures sdílela a doporučovala už v článku tady, když to dáte anglicky, tak se kvůli tomu nemusíte ani stydět, protože přece trénujete jazyk. To samé ale platí i u filmů a proto vám trailery na ty svoje dva stydlíny přidávám níže. Třeba se pobavíte.

A co vy, máte nějakou knížku nebo film, za který se stydíte? Tak už se nestyďte a hrdě do toho.

Klára

#podcast #selfdevelopment