VÝZVA OD SRDCE PRO SEBE: #9 Udělej si seznam 10 důvodů, proč jsi výjimečný/á a 3x nahlas si je přečt


Tohle cvičení už jsem myslím taky zmiňovala v některém dílu podcastu Od srdce. Objevila jsem ho na konferenci Dream Big, na které jsem byla cca před rokem (konfrence se koná pravidelně a více info najdete v odkazu tady). Tuhle konferenci zahajovala Petra Cross, slovenka pracující na vysoké pozici v Googlu v Kalifornii a svoji přednášku zahájila tak, že nám poměrně natvrdo řekla, že 5 minut bude mluvit o tom, proč je výjimečná ona, 5 minut nám vysvětlí proč a 5 minut pak budeme říkát my, proč jsme výjimeční, člověku, co sedí vedle nás. Dlužno říct, že jako první přednáška z konference to zafungovalo jako skvělý icebreaker.

Podcast k tomuhle dílu #vyzvaodsrdceprosebe si poslechněte tady:


Teď si ale představte to zděšení, že úplně cizímu člověku musíte bez přípravy říkat, proč jste výjimeční. A ještě to slovo výjimeční. Z toho se mi stahuje žaludek, jen to vyslovím. A víte co? Ono na tom přece není nic tak divného. Proč bychom se měli stydět za své úspěchy? Tady podotýkám, že je velký rozdíl mezi tím být na své úspěchy hrdý a arogantně se vychloubat. Kde je ta hranice, to už nechám na vás. Ačkoliv myslím, že žijeme v zemi, kde "samochvála smrdí" je až nepříjemně zažité pořekadlo a mohli bychom se v tomhle směru od těch Američanů přece jen inspirovat.

Za domácí úkol jsme pak dostali, udělat si z těch výjimečností seznam. A já musím říct, že pro tu naši pečovací challenge je to taky super cvičení. Přiměje vás to zamyslet se nad těma pozitivama a vašima silnýma stránkama (a že jich je, věřte mi), které máte možná problém vidět. Nestyďte se (a nebojte, já se taky stydím), protože to píšete jen sami pro sebe na papír. Nikdo jiný to nikdy neuslyší, pokud nebudete chtít, aby to teda slyšel.

Máte už svůj seznam top deseti? Tak pak je tu ta druhá část – přečíst to nahlas. Doufám, že v průběhu toho, se nám povede setřát ten “cringe” pocit. Opět žádný stres, říkáte to je sobě. OWN IT!

Inspirujte se mým seznamem, který čtu v podcastu nebo ve skvělém videu od anglické youtuberky Louise Pentland. To její video je skoro povinnost, já si ho pouštím tak jednou za měsíc. Vy si ho můžete pustit tady:

Budu moc ráda, když se podělíte o vaše zážitky s plněním výzvy a vaše výjimečnosti do komentářů.

Klára

#selfdevelopment #podcast