VÝZVA OD SRDCE PRO SEBE: #8 Jdi se projít


Jsem moc ráda, že vám můžu představit dnešní úkol #vyzvaodsrdceprosebe. Připravila ho pro vás totiž nejlepší blogerka a podcasterka Verča Emča, kterou určitě znáte z blogu a podcastu Čas kávičky (a jestli ji neznáte, je to velká chyba, já její podcasty poslouchám vzorně hned jak vyjdou a vy si je utíkejte pustit sem). Musím říct, že jsem k Verčině úkolu byla zprvu trošku skeptická, ale když mi poslala ten podcast a já se zaposlouchala...no, nebudu vám prozrazovat víc, běžte si ho pustit. Ale je to přesně ztělesnění téhle výzvy - odpočinek a čas na sebe.

A abych tu trošku do mlýna přidala i já, dám vám pár tipů na moje oblíbené pražské procházky:

1) Stromovka

Obří park témeř v centru města - to je prostě potřeba využít. Protože jsem původně z Brna, často jsem slýchávala, že Brno je daleko zelenější než Praha. Já ale musím nesouhlasit - podle mě je v Brně daleko víc lesů a samozřejmě protože je to menší město z centra do přírody jste do 30 minut. Praha má naproti tomu daleko víc parků a právě ty mám já na procházky daleko radši než les. Tady by se mnou Verča asi nesouhlasila :-).

2) Malvazinky a Bertramka

Už zítra na blogu vyjde článek o jedné z mých vůbec nejoblíbenějších pražškých procházkách. Zatím teda tenhle tip moc nebudu rozvádět, ale jestli máte rádi jídlo, kafe a architekturu, uričtě během zítřka sledujte blog. Tuhle procházku bych si možná ale nechala na víkend a až bude krásné podzimní počasí, protože ty barvy to všechno ještě tak hezky dokreslí.

3) Botanická zahrada

www.botanicka.cz

O mojí fascinaci Botanickou zahradou v Troji už jsem vám psala v článku tady. Podle mě bude ale krásná, i když tam zrovna nebude výstava dýni. Už jen to, když začnete, jak v článku doporučuju, na kopci a scházíte směrem k Zoo a Trojskému zámku (ten mimochodem taky stojí za návštěvu, ty fresky na stropě jsou stejně monumentální jako v Sixtinské kapli, s tím rozdílem, že kolem vás nejsou davy turistů) a můžete si vychutnat krásné výhledy na řeku, vinice a pak celý výlet zakončit skleničkou vína ve vinici sv.Kláry. Já vím, je to pořád jídlo a pití, ale já to prostě mám tak ráda.

4) Průhonický park

www.pruhonickypark.cz

A nakonec už trošku mimopražtější (je to vůbec slovo?), no prostě jedna procházka už kousek za Prahou. Průhonický park mě před pár lety taky učaroval. Musíte se sice připravit na to, že se tam už platí vstupné, ale určitě to stojí za to. My jsme tam tehdy byli na podzim a ty barvy...ach bože.

A jaké jsou vaše nejoblíbenější procházky po Praze? Nebo i kdekoliv jinde. Já mám procházky moc ráda, takže budu ráda za jakékoliv tipy na výlety v komentářích.

Klára

#podcast #selfdevelopment #travel