VÝZVA OD SRDCE PRO SEBE: #7 Řekni NE!


Dnešní výzva je zase z trošku jiného soudku. Je to zase trochu jiný způsob, jak udělat něco pro sebe a zajistíte si možná trochu víc volna, odpočinku a uchráníte se od případného stresu.

Umění říct NE je vážně složité. Já sama ho úplně neovládám a ráda bych se v tomhle ohledu zlepšila. Trochu mi ale brání ten tzv. “syndrom hodný holky” neboli touha všem vyhovět a nejlíp se rozkrájet. Musím říct, že v osobním životě se mi to už celkem daří. Plánujeme svatbu a když chci, aby to bylo nakonec aspoň trošku podle mě, tak hold musím dnes a denně odmítat. V práci je to tak stokrát horší, protože tam hrají velkou roli peníze a to je pro mě argument sám pro sebe (no, co si budem, s mojí finanční úzkostí to není úplně nejjednodušší). Proto se v tom pojďme zkusit podpořit. Je něco, co vážně dělat nechcete, někam, kam vážně jít nechcete? Prostě to nedělejte, prostě tam nechoďte. Je to takhle jednoduché a přitom takhle složité.

Velkou výhodou je to, že když nebudete dělat to, co nechcete, vznikne vám ten tolik žádoucí prostor pro sebe – pro ty vaše věci, váš čas, váš odpočinek. Někde jsem četla, že když říkáte ne, nesmíte se u toho omlouvat, protože nemáte za co. Tak to třeba můžete zkusit. Mě tam to “omlouvám se, ale...” nabíhá tak nějak automaticky. Tak doufám, že se to společnými silami odnaučíme.

A co vy? Umíte říkat ne? Podělte se v komentářích, na tohle jsem fakt extrémně zvědavá, protože sama to moc nedávám a potřebovala bych jakékoliv tipy a triky.

Klára

#podcast #selfdevelopment