VÝZVA OD SRDCE PRO SEBE: #6 Uvař si horkou čokoládu


Ten dnešní díl výzvy je o něco speciálnější. Nejen, že pro vás mám úkol, článek a podcast - já pro vás mám i recept na tu nejlepší horkou čokoládu pod sluncem. Jakože fakt! A to není všechno. Nejen, že je to čokoláda, ale hlavně vás hrnek čehokoliv teplého přiměje se na chvilku zastavit, uvařit si to a pak si vychutnat tu výbornou maličkost. Můžete to být jedna ze tří věcí, které vás ten den potěšili.

Podcast k šesté části #vyzvaodsrdceprosebe si poslechněte tady:

Recept (na 2-3 hrnky)

2 hrnky mléka

3 lžíce hnědého cukru

2 lžíce kakaa

kůra z půlky pomeranče (nemusí být)

2 lžičky mleté skořice (nemusí být)

50 g čokolády (s mléčnou to bude jemnější a s hořkou silnější)

Mléko dáme do rendlíku, přidáme cukr, kakao a případně i skořici a nastrouhanou pomerančovou kůru a rozmícháme pořádně metličkou. Na středním plameni zahříváme a když je mléko horké, začneme po částech přidávat čokoládu rozlámanou na malé kousky a metličkou rozmícháváme do hladka. Podávat můžeme se šlehačkou a posypané skořicí a hlavně horkou!!! A pak už zbývá jen se napít a....ano, vychutnat si ten klid, teplo a cukr.

Pokud vám nevoní horká čokoláda, můžete zkusit cokoliv jiného horkého - třeba náš ikonický drink Tuláček, o kterém mluvím víc v podcastu nebo dýňovou polívku (na tu moji najdete recept tady).

Tak jak vám moje horká čokoláda chutnala? Budu moc ráda, když se podělíte o fotky vašich výtvorů.

Klára

#podcast #sladkosti #selfdevelopment