VÝZVA OD SRDCE PRO SEBE: #2 Přestaň sledovat všechny účty na Instagramu, které tě štvou


O tomhle už jsem taky jednou mluvila v tom tolik oblíbeném dílu podcastu Od srdce o toxických vztazích. Tohle je totiž toxickej vztah jako každej není. Ano, samozřejmě nemá takovou intenzitu jako toxický vztah v reálném životě, ale to ani ty dobré “vztahy” na instagramu nemají. Základní pravidlo ale zní - jakákoli negativní emoce = unfollow. Nejde o to, že by ten profil byl nějak špatný nebo tu negativní energii přímo šířil. Jde spíš o vaše zcela subjektivní pocity. A ty se právě v rámci téhle výzvy učíme víc poslouchat.

Poslechněte si podcast k druhému dílu #vyzvaodsrdceprosebe, ve kterém mluvím o tom, koho jsem musela přestat sledovat já:


Nemá smysl ve svém životě mít negativní vlivy, když to jediné, co pro jejich odstranění musíte udělat je kliknout na jedno tlačítko. Tomu profilu to nijak neublíží (vždyť je to pro boha jen Instagram) a vám to naopak může velmi ulevit. Zároveň myslete na to, že se vaše pocity velmi pravděpodobně můžou změnit, takže doporučuju takovou čistku dělat pravidelně třeba jednou za půl roku nebo ještě lépe průběžně. Ani nevíte, jak moc vám to uleví. A přitom taková blbost.

Co říkáte na druhý díl výzvy? Byl pro vás těžší nebo lehčí než ten první? Dejte mi vědět do komentářů.

Klára

#podcast #selfdevelopment