VÝZVA OD SRDCE PRO SEBE: #1 Lehni si na gauč a dívej se aspoň hodinu na Netflix


Tohle se nejeví jako něco tak těžkého, že? Asi to děláte každej víkend. Důležité ale je, aby to bylo “BEZ VÝČITEK”. Slyšeli jste díl podcastu Od srdce o tom, že neumím odpočívat? Mluvím v něm právě o tom, že i když si vyšetřím pár minut na to, abych si přesně takhle lehla a “jen” odpočívala, vlastně pořádně stejně nezrelaxuju, protože mi hlavou běží, co všechno bych měla udělat. A věřím, že v tom nejsem sama. Proto myslete na to, že tohle děláte pro sebe, že dobíjíte baterky, že když si teď odpočinete, zítra budete o to produktivnější. Ne, tohle není prokrastinace. Vysavač Dyson taky zvládne vysávat jen 45 minut a pak se musí dobít (ano, tuhle analogii od teď uslyšíte hodněkrát). Budeme věřit, že zváldneme fungovat dýl než vysavač, ale i přesto prostě čapněte deku, počítač s filmem a #netflixandchill. Vždyť je podzim, prší, tma je už v 5, tak to k tomu zachumlání do deky vyloženě vybízí.

Podcast k prvnímu dílu #vyzvaodsrdceprosebe si poslechněte tady:


Moje původní myšlenka byla, aby tenhle díl výzvy připadl na všední den, aby nás to donutilo právě i během pracovního týdne, kdy honíme kilometrový to do listy a nemáme často čas ani na oběd, aby nás to i tehdy donutilo zastavit se a odpočívat. Proč? Protože je to jednoduše potřeba (a tady se zase můžeme vrátit k té analogii s dobíjecím vysavačem). Opočívat, fakt odpočívat, nejen mentálně, ale i fyzicky, je potřeba i přes týden, jinak vám hodně rychle dojdou baterky. Řekla bych, že je to stejně tak důležité jako to, jestli stihnete ten dnešní trénink ve fitku nebo jestli ještě zvládnete odeslat ten poslední email.

Pro inspiraci přikládám pár tipů na moje feel good filmy a seriály, které mají přesně ten kýžený efekt, kterého chceme docílit (pravila oficiálně). Za mě to je v prvé řadě určitě film He’s just not that into you nebo It’s complicated. Vzhledem k blížícím se Vánocům bych se nebála ani the Holiday. Protože je listopad a blíží se Díkuvzdání, můžete zase zkouknout i třeba všechny díly Přátel nebo Gossip girl právě na téma tohohle amerického svátku (seznam všech epizod najdete tady a tady). Navodí vám to super podzimní atmosféru. Můžete samozřejmě sáhnout i po jiném filmu nebo seriálu, jen myslete na to, že by to nemělo být nic náročného, nic přílišně edukativního. Musíte odpočívat, ne se snažit být lepší člověk, protože vy se přece na sitcomy a romantický blbiny nekoukáte. Teď nemusíte hledat motivaci pro svůj nový superprojekt. Teď je čas dát si nohy na horu a koukat na blbiny v telce. BEZ VÝČITEK.

Moje asi nejoblíbenější Thanksgiving epizoda Přátel je tahle:

Tak co říkáte na první čast #vyzvaodsrdceprosebe? Máte splněno? Do komentářů se podělte o to, na jaký film/seriál jste se v rámci plnění výzvy mkrli vy.

Klára

#podcast #selfdevelopment