#WEDDING: Zkouška svatebních šatů

"Zkoušku šatů by si měla zažít každá nevěsta", přečetla jsem si na jednom blogu a je to pravda. I když si teda chci nechat šaty šít, obešla jsem pár pražských salónů a ten zážitek můžu vřele doporučit. O mých doporučeních na jednotlivé salóny se dozvíte níže.

Moje motto při zkoušení bylo - hlavně vyzkoušet všechno. Měla jsem nějakou představu a pár (rozumněj megagigaděsněmoc 100000) obrázků uložneých na Pinterestu, ale je něco jiného vidět obrázek a vidět pak ty šaty na sobě. Udělala jsem si tak jasnější představu nejen o tom, co se mi líbí, ale hlavně o tom, co mi sluší. Nakonec to dopadlo tak, že budu mít úplně jiný šaty, než jsem původně měla uložený na tom Pinterestu. Ale o tom to přesně je, z fotek si to prostě nepředstavíte.

White Day

Vinohradská 15, Praha 2

www.whiteday.cz

Cena za zkoušku: 300,-

První salón, kam jsme zavítaly, byl White Day na Vinohradské a můžu ho doporučit všema deseti. Jednak vypadá krásně vyňuňaně, šaty jsou originální a kvalitně zpracované a potom je to přesně ten zážitek, který při zkoušce svatebních šatů vídáte v americkém seriálu Say Yes to the Dress (neznáte ho? tak to je ale veliká chyba, dolů vám přidám můj oblíbený díl). Zkouška stojí 300,- a při pořízení šatů ze salónu se pak o to sníží výsledná cena šatů (ty tři stovky vás už nevytrhnou, ale lepší než drátem do oka, že jo). Hned při příchodu jsme dostali bílé rukavičky - ANO - BÍLÉ RUKAVIČKY - abychom nezamazali ty bělostné šaty. Pokud hledáte něco trošku netradičního, originální a taky nebílého, tak tohle je přesně salón pro vás. Zároveň mají i krásné doplňky do vlasů a šperky.

Tohle je ten nejlepší díl Say Yes to the Dress, must watch seriál pokud vybíráte svatební šaty. A vlastně i jen tak.

Adina

5.května 29, Praha 4 (mají ještě druhou pobočku v Letňanech)

www.svatebni-saty-adina.cz

Cena za zkoušku: 300,- bez objednání

Do klasické profláklé Adiny jsem původně vůbec nechtěla, ale zapomněla jsem se do jiného salónu objednat a Adina byla hned vedle a měli volno. S tím se pojí důležitá poznámka - uričtě se objednejte do všech salónů a to klidně i týden nebo týden a půl dopředu, zvlášť pokud chcete zkoušet o víkendu. Třeba právě v Adině je pak zkouška zadarmo, bez objednání stojí 200,-. V tomhle salónu už ten zážitek nebyl tak exkluzivní jako ve White Day, ačkoliv některé šaty byly krásné, ale ty materiály mi prostě neseděly, drhly, škrábaly..nic pro mě. To se samozřejmě projeví ale i na ceně půjčovného, která je v Adině třeba o tři až pět tisíc nižší než v těch ostatních dvou salónech. Zase ale pokud skutečně sháníte jen inspiraci a chcete jako já zjistit, co vám sluší, tak můžete zajít i sem.

NgaLinh Bridal

5. května 39, Praha 4

www.ngalinhbridal.com

Cena za zkoušku: 250,-

Poslední salón, který jsem navštívila byl právě vietnamský salón Ngalinh Bridal. Dostala jsem na něj doporučení od jedné své studentky a musím říct, že se vyplatilo. Zkoška stojí 250,- korun a zase se při půjčení šatů z tohoto salónu strhává z ceny půjčovného. V tomhle salónu mají zase úplně jiné typy šatů, možná bych řekla střihově i stylově nejrozmanitější nabídku. Já jsem třeba zjistila, že se mi daleko víc na mé postavě líbí jednoduché šaty a taky jsem se zamilovala do saténu. Nevím proč, ale působí na mě narozdíl od tylu tak nějak kvalitněji a luxusněji. No, je vám asi jasný, že to je něco úplně jinýho než se mi původně líbilo na tom Pinterestu a přešně od toho ty zkoušky jsou. No a taky je to sranda. Třeba proto, že v tomhle salónu můžete mimo jiné vyzkoušet i takový ty obří vydrátovaný šaty, které známe z vietnamských svateb.

Doufám, že vám moje tipy pomůžou a jestli máte nějaké další, budu ráda, když se podělíte v komentářích.

P. S. Jaké šaty se vám líbí nejvíc?

Klára

#wedding