PODZIMNÍ PROCHÁZKA: The Pumpkin Show

Dneska pro vás mám tip na jednu úžasnou podzimní procházku. Když jsem ve výtahu do práce záhledla letáček na výstavu dýní v Botanické zahradě, řekla jsem si, že to je přesně něco pro mě. A taky, že jo. Mělo to nádhernou atmosféru, všude ty barvy, dýně, víno (víte, že ve vinici sv.Kláry mají víno Klára, no to bylo něco pro mě), sluníčko a teplota nad 20°C už byly jen třešnička na dortu. Pokud jste milovníci podzimu a dýní jako já, tohle je něco, co určitě nechcete minout. Když se tam navíc vydáte ve všední den, nebude tam možná ani tolik lidí. Nehledě teda na to, že ten areál Botanické zahrady je prostě překrásnej i bez těch dýní. Vůbec nechápu, že v Praze žiju už 10 let a ještě jsem tam nebyla. Velká chyba! Níže vám sepíšu pár tipů, jak to zvládnout o něco líp něž my.

Tipy:

Doprava

Kdybychom nejeli autem, vyvezla bych se ideálně k horní bráně Botanické zahrady autobusem č.144 nebo 102 z metra Kobylisy na zástavku Na Pazderce. Odtud totiž můžete celou zahradu projít z kopce dolů a vychutnávat si všechny výhledy na řeku. Miluju to! Navíc parkování stojí šílenou 100,-. A to už je 100,- vstupného na osobu a další stovka za parkování...no posuďte sami.

Víno

Když zvolíte pro dopravu MHD, tak navíc budete moct ochutnat víno z vinice sv.Kláry, která se nachází na dolním konci zahrady a pak volně pokračovat domů autobusem od Zoologické zahrady, který jede na metro Nádraží Holešovice. Jo, mám moc ráda smysluplné okruhy. No a navíc - výhled, víno, dýně = co chceš víc?

Více info najdete www.botanicka.cz

P.S. Věděli jste, že většina okrasných dýní je zároveň i jedlá? Já jsem z toho úplně PAF!

A jaké jsou vaše oblíbené podzimní procházky? Budu ráda za doporučení v komentářích.

Klára

#travel #foodtour #další