HEALTHY CHOCOLATE CAKE


Měla jsem moc cukety a chtěla jsem ji nějak zpracovat - nesnáším, když se jídlo zkazí a musí se vyhodit! Ale když jíte už tři týdny pořád jen cuketu na všechny možný způsoby může to být trochu únavný. #firstworldproblems Napadlo mě ji teda schovat do čokoládovo-čokoládové buchty a myslím, že se mi to docela povedlo. Hlavně ten krém je totiž úplně BOŽÍ! Tam ale není ta cuketa...ehm...

Recept na 8 menších kousků:

Na buchu:

200g cukety

1 zralý banán

50g čekankového sirupu

100g hořké čokolády

1 vejce

100g špaldové mouky (ale klidně můžete použít i jinou)

30g kakaa

špetka soli

1 lžička kypřícího prášku

1 lžička jedlé sody

Na krém:

100g hořké čokolády

100g jogurtu

Cuketu oškrábeme a nastrouháme najemno, banán rozmačkáme vidličkou. Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni (miska nad hrncem s vařící vodou) a smícháme s cuketou, banánem, čekankovým sirupem, solí a vejcem. Do směsi prosyjeme mouku, kakao, kypřící prášek a sodu a dobře promícháme. Směs nalijeme do menšího pekáčku vyloženém pečícím papírem a pečeme na 180°C asi 30-40 minut. Jestli je buchta upečená poznáte tak, že do ní zapíchnete špejli (nebo párátko) a ta vyjde čistá bez drobečků. Hotovou buchtu nechte vychladnout na mřížce.

Čokoládu na krém rozpusťte, smíchejte s jogurtem a natřete na vychladlou buchtu. Takhle je to jednoduchý.

Tak co na ni říkáte? Jasně není to klasický čokoládový dort se spoustou másla a cukru (za ten já bojuju všema deseti), ale jestli si snažíte jako já trošku držet zdravý životní styl a i přesto máte občas chuť na čokoládu, tak by tohle pro vás mohla být záchrana. Tak ať se vám vydaří a pak pošlete fotku na můj Instagram @claireshomemade.

Klára

#snídaně #food #sladkosti #zdravájídla