MOJE ZDROJE: Podcast #14 - Jak se zbavit podzimní "deprese"

Tak co, už jste si stihli zamilovat podzim? Jestli patříte k něm morousům, co nadávají při prvním ochlazení, zkuste to změnit. Upřímně s tím, že je podzim, stejně nic nenaděláte. Snad vám mých pár tipů v podcastu Od srdce pomůže si podzim náležitě zamilovat...nebo aspoň nebudete tak moc naštvaní, že léto je už za náma. Takže pozor, připravte si hrnky s čajem, holiny a jdeme na to. Pokud jste poslední díl podcastu Od srdce ještě neslyšeli, můžete si ho pustit tady:

Poslouchat můžete i na Spotify nebo Apple Podcasts.

Moje tipy, jak si zamilovat podzim:

1) Holiny

Jo, říkala jsem to v podcastu a řeknu to tady zase znovu - POŘIĎTE SI NORMÁLNÍ GUMÁKY. Žádnej déšť vás pak nerozhodí a budete se na něj naopak těšit. Pokud vás děsí představa barevných dětinských holinek, tak nezoufejte. Ty moje jsou totiž prostě úplně obyčejně černé a připomínají spíš takové ty Chealsea boots. Koupila jsem je už dávno na asos.com, ale vypadjí asi takhle:

Picture credit Shpock.

2) Cozy "podzimní" pořady

A.k.a. když se na podzim po práci svalím do postele a nic nedělám, mám daleko míň výčitek než v létě a to už se počítá. Za prvné musíte vyzkoušet dva britské pořady The Great British Bake Off (sledujte tady) a Strictly Come Dancing (sledujte tady). Ten první, Bake Off, je prostě soutěž v pečení, tak to ani nemusím dál vysvětlovat, ne? Prostě podzim rovná se pečení. A Strictly je zase bristká verze Star Dance (které taky mimochodem patří k mým podzimním oblíbeným pořadům), ale když jednou kouknete na tu bristkou verzi, už se vám na tu českou nebude chtít koukat. V Británii na to totiž mají mnohonásobně větší budget, takže všechno je tak nějak hezčí, lepší a blyštivější. Kdo je straka? Abyste se na tyhle pořady mohli koukat, musíte mít jednou kouzelné udělátko a to je VPN. Nevímp přesně, jak to funguje, ale váš počítač se pak tváří, že je v Británii. Já už od loňska používám Express VPN, za které platím cca 300,- za měsíc. Když použijete odkaz tady, tak navíc získáte 30 dní úplně zadarmo.

3) Jídlo

Jestli vás zatím nic nepřesvědčilo, zkuste se mrknout na nějaký z mých dortů a třeba si ho objednat. Věci jako dýně, švestky, jabka, hrušky, oříšky a všechny další plody podzimu jsou totiž moje vůbec nejoblíbenější jídlo a na dortech se to značně promítá. Co třeba můj nejoblíbenější lískooříškový dort s kořeněnýma hruškama, slaným karamelem a mascarpone, dali byste si?


A jaké jsou ty vaše oblíbené věci na podzimu? Podělte se se mnou v komentářích, abych je mohla využít, až na mě přijde podzimní deprese (a ona přijde, ehm...už spíš přišla).

Klára