MOJE ZDROJE: Podcast #8 - Já a feminismus

Tak tu máme zase pár zdrojů inspirace, tentokrát na téma feminismus, o kterém byl i osmý díl podcastu Od srdce. Pustit si ho můžete tady:

Poslouchat můžete i na Spotify nebo Apple Podcasts.

Jak jsem říkala v podcastu, hodně dlouho jsem přemýšlela, jestli na toto téma mám točit. O feminismus jsem se zajímala hodně na střední škole a měla jsem na něj...no řekněme hodně militantní pohled. Teďka ale jenom opakuju to, co jsem říkala v podcastu. Pšššt! Musíte si ho poslechnout. Každopádně k jeho natočení mě inspirovalo několik věcí...

Za prvé když jsem na Netlfixu narazila na film Stepfordské paničky (The Stepford Wives). Znáte? Používáte Netflix?

No, needless to say, úplně mě to odradilo. Přitom ve své militantní feministické fázi jsem ten film milovala (hmm...).

Druhou inspirací byla skvělá knížka Feminists don't wear pink and other lies. To je v podstatě taková sbírka esejí a úvah od různých hereček, blogerek, spisovatelek atd...PROSTĚ ŽEN na téma feminismus. Spousta zamyšlení je tam fajn, i když, a tady už zase opakuju podcast, mohlo by to jít trošku víc do hloubky. Jedno ze zamyšlení o dortu a úspěchu jsem už zmiňovala v minulém podcastu o pomlčkářství, ten si můžete poslechnout tady.

To jak v knížce definuje feminismus Scarlet Curtis (jak že ho tam definuje, tak na to si musíte poslechnout podcast nebo přečíst knížku :-)) mi připomnělo video Saccone Jolys a citát Be your own superhero. Na tohle se prostě podívejte, protože je to za prvé dokonalý a za druhé taková inspirace od pětiletýho kluka...no prostě BE YOUR OWN SUPERHERO!

Picture credit Urban Arts.

V rámci sexismu a útlaku, který často způsobuje, jsem zmiňovala i obecně zafixovanou představu, že pole dance (to je taková ta akrobacie na tyči, jak tam vysíme jen za podkolenní jamku a tak...) je jen pro holky. Není to pravda a jako důkaz vám sem přikládám video naprosto dokonalé kombinace hip hopu a pole dance v mužském podání. D-O-K-O-N-A-L-O-S-T!

No prostě, nebojte se a přijďte pole dance zkusit. Od července začíná v Centru Tance kurz pro úplné začátečníky se mnou, tak doražte! Přihlašte se tady.

Poslední kapkou do ohně (říká se to tak?) byl naprosto dokonalý film Teroristka s Ivou Janžurovou a konkrétně příšerná postava pana Macha. V tu chvíli jsem si řekla, holka, jestli jeden fiktivní sexistickej macho blb v tobě vyvolává tak silný emoce, tak tě ten feminismus asi pořád pálí a měla bys o tom ten podcast natočit.

Ohlasy na něj jsou zatím super, tak snad se vám taky líbil. Napište mi svůj pohled na feminismus do komentářů. Díky čau :-*

Klára

#podcast #selfdevelopment