MOJE ZDROJE: Podcast #2 - Meditace?!


Poslouchat můžete i na Spotify nebo na Apple Podcasts.

Tak doufám, že jsem vás prvním dílem podcastu Od srdce úplně nevyděsila. V druhém díle se mrknem na další způsob péče o duševní zdraví. Pro někoho možná způsob, který je trochu, jak já říkám woooohooo a moc spirituální, ale jak říkám v podcastu, má to i oproti psychologovi několik nesporných výhod. Tak si ho poslechněte a napište mi do komentářů, jak meditaci vnímáte vy. Jste k ní skeptičtí jako jsem dřív byla já nebo to berete jako přirozenou věc? Tenhle díl podcastu Od srdce by vám v tomhe směru mohl trochu otevřít oči. Dole zase najdete přehled všech těch filmů, knížek, videí a aplikací, které v podcastu zmiňuju. Třeba vám to pomůže si o meditaci udělat komplexnější obrázek.

Moje úplně první představa o meditaci hodně pramenila z dokumentu Ježíš je normální, který jsme viděli na střední škole, ačkoliv tenhle film vůbec o meditaci není (neptejte se, nechápu to, to bude asi ten šestnáctiletý pohled na svět...). V podcastu to rozvíjím trošku víc, ale našla jsem aspoň trailer, abyste měli představu, o čem mluvím.

Druhé video od Mimi Ikonn, které už mi o cca 10 let později pomohlo pochopit, co to meditace ve skutečnosti je a pomohlo mi se dostat z těch mých složitých životních situacích, kdy se to na mě všechno sesypalo a dopadla jsem tak, že jsem nemohla měsíc a půl moc dobře chodit, jak mě bolely bedra (znáte to, jak si na bedrech neseme všechny starosti, ehm...něco na tom bude, nemyslíte?), už jsem sdílela ve zdojích k minulému podcastu tady, ale meditace hraje v tomhle videu klíčovou roli, tak mrkněte.

Hned, jak jsem tuhle scénu z filmu Eat Pray Love zmínila, musela jsem si ho pustit znovu. Tohle totiž sedí, jak pr...poklice na hrnec. Jógovej ašrám (haha) mám u sebe v hlavě a je úplně jedno, jestli meditujete v leže na sedačce, na židli nebo v tureckým sedu v místnosti osvětlené jenom svíčkama. Hlava, dámy a pánové, hlava.

Jestli jste došli až sem a meditace vás zajímá, můžete vyzkoušet jednu z aplikací, které můžu vřele doporučit. Odkazy na ně máte u fotek. Obě v podstatě fungují na podobným principu - krátkých/delších meditačních cvičení, kdy vám někdo vykládá, co máte dělat. U aplikace Calm je to ženský hlas a jsou tam hezké obrázky z přírody a taková ta uklidňující hudba. V Headspace mluví chlap a zase jsou s tím spojený takový hezký názorný obrázky a videa, který vám trochu pomůžou pochopit smysl meditace a obecně i péči o duševní zdraví. Z Headspace právě jsou i ty citáty/větičky, který zmiňuju v podcastu, tohle je taky na té aplikaci fajn.

To nejdůležitější zase až na konec. V druhé části podcastu mluvím o mindfulness a pokud úplně netušíte, co to je, tak tenhle obrázek, který zmiňuju v podcastu, by vám k jeho pochopení mohl pomoct.

Picture credit: Google Images

Mě by hrozně zajímalo, jaký máte na meditaci názor, případně, jaký jste na meditaci měli názor před tímhle podcastem a jestli se mi třeba podařilo váše vnímání meditace nějak změnit. Napište mi do komentářů.

Klára

#podcast #selfdevelopment