MOJE ZDROJE: Podcast #1 - Proč chodím k psycholožce?


Jestli posloucháte můj podcast Od srdce (Neposloucháte? Kde jako žijete? Tak šup šup, poslechnout na Spotify nebo na Apple Podcasts), tak víte, že ráda zmiňuju nejrůznější knížky, scény z filmů nebo seriálů, citáty a obrázky atd. atd. atd. atd., na které si zrovna k danému tématu vzpomenu. Upřímně si připadám trochu jak v GIlmorkách, když tam neustále říkali jména nějakých lidí a já vůbec nevěděla, co to je zač. Dokonce jsem si jednou řekla, že si každý to jméno vyhledám a zjisitím, kdo to vlastně je. No...vydrželo mi to asi dva díly...těch jmen je tam prostě moc....Takže tady se vám pokusím dát všechny ty odkazy/zdroje hezky na jedno místo, ať víte o čem to sakra mluvím.

V podcastu říkám, že ačkoliv chodím k psycholožce (a velmi otevřeně o tom mluvím....DUH?!), tak si nikdo nemyslí, že jsem "mentál Geller". Tohle je památná scéna z Přátel a vy si ji MUSÍTE pustit tady, protože jako musíte:

Knížka, kterou jsem před pár měsíci četla po druhé a rozhodně ne naposledy a nazývám ji mojí BIBLÍ (ha!) je KNIHA RADOSTI plná rozhovorů mezi Jeho Svátostí Dalajlámou XIV. a Arcibiskupem Desmondem Tutu. Neskutečně zajímavý a zmiňuju to v každým druhým podcastu, tak na to určitě mrkněte. Je to napsaný tak hezky čtivě, ne jak většina tady těch seberozvojových spirituálních (ach jo, zase to slovo...) knížek , protože se tam prolínájí úryvky těch rozhovorů s popisem toho, jak při té příležitosti slavili Dalajlámovy narozeniny a jak vlastně celá návštěva dvou takových lidí probíhá. Doporučuju si vzít zvýrazňovačku a podtrhávat si!

Picture credit: Knihy Dobrovský

A pak tu pro vás mám tři povídání, který mě tehdy před dvěma lety inspirovaly se konečně přestat bát, zvednout zadek a jít k psycholožce. A BYLO TO TO NEJLEPŠÍ ROZHODNUTÍ MÝHO ŽIVOTA. No kidding!

První je podcast Tima Ferrise, ze kterého byl ten druhý příběh v mém podcastu, bohužel už nemůžu najít ten konkrétní díl (přece jenom už je to cca 2-3 roky, co jsem to slyšela) a určitě si jeho podcast pusťte tady.

Druhé je video Mimi Ikonn o překonání/léčbě deprese a úzkosti a o meditaci, o které já víc mluvím v druhém díle podcastu Od srdce tady.

A poslední je úplně ten nejlepší TED Talk o tom, proč je tak důležité pečovat o duševní zdraví.

Doufám, že vás můj podcast a všechny tyhle zdroje inspirují k tomu začít pečovat o své duševní zdraví. A pokud máte něco, co vás trápí, přeju vám hodně síly a odvahy, abyste dokázali překonat ten počáteční ostych a jít k psychologovi. Pokud máte jakékoliv otázky nebo cokoliv, co byste mi chtěli říct, napište mi do komentářů nebo na mail klara.hajko@seznam.cz.

Klára

#podcast #selfdevelopment