MOJE ZDROJE: Podcast #1 - Proč chodím k psycholožce?

May 3, 2019

 

 

Jestli posloucháte můj podcast Od srdce (Neposloucháte? Kde jako žijete? Tak šup šup, poslechnout na Spotify nebo na Apple Podcasts), tak víte, že ráda zmiňuju nejrůznější knížky, scény z filmů nebo seriálů, citáty a obrázky atd. atd. atd. atd., na které si zrovna k danému tématu vzpomenu. Upřímně si připadám trochu jak v GIlmorkách, když tam neustále říkali jména nějakých lidí a já vůbec nevěděla, co to je zač. Dokonce jsem si jednou řekla, že si každý to jméno vyhledám a zjisitím, kdo to vlastně je. No...vydrželo mi to asi dva díly...těch jmen je tam prostě moc....Takže tady se vám pokusím dát všechny ty odkazy/zdroje hezky na jedno místo, ať víte o čem to sakra mluvím.

 

V podcastu říkám, že ačkoliv chodím k psycholožce (a velmi otevřeně o tom mluvím....DUH?!), tak si nikdo nemyslí, že jsem "mentál Geller". Tohle je památná scéna z Přátel a vy si ji MUSÍTE pustit tady, protože jako musíte

 

 

Knížka, kterou jsem před pár měsíci četla po druhé a rozhodně ne naposledy a nazývám ji mojí BIBLÍ (ha!) je KNIHA RADOSTI plná rozhovorů mezi Jeho Svátostí Dalajlámou XIV. a Arcibiskupem Desmondem Tutu. Neskutečně zajímavý a zmiňuju to v každým druhým podcastu, tak na to určitě mrkněte. Je to napsaný tak hezky čtivě, ne jak většina tady těch seberozvojových spirituálních (ach jo, zase to slovo...) knížek , protože se tam prolínájí úryvky těch rozhovorů s popisem toho, jak při té příležitosti slavili Dalajlámovy narozeniny a jak vlastně celá návštěva dvou takových lidí probíhá. Doporučuju si vzít zvýrazňovačku a podtrhávat si!

Picture credit: Knihy Dobrovský 

 

 

A pak tu pro vás mám tři povídání, který mě tehdy před dvěma lety inspirovaly se konečně přestat bát, zvednout zadek a jít k psycholožce. A BYLO TO TO NEJLEPŠÍ ROZHODNUTÍ MÝHO ŽIVOTA. No kidding! 

 

První je podcast Tima Ferrise, ze kterého byl ten druhý příběh v mém podcastu, bohužel už nemůžu najít ten konkrétní díl (přece jenom už je to cca 2-3 roky, co jsem to slyšela) a určitě si jeho podcast pusťte tady

 

Druhé je video Mimi Ikonn o překonání/léčbě deprese a úzkosti a o meditaci, o které já víc mluvím v druhém díle podcastu Od srdce tady.

 

 

A poslední je úplně ten nejlepší TED Talk o tom, proč je tak důležité pečovat o duševní zdraví. 

 

 

 

Doufám, že vás můj podcast a všechny tyhle zdroje inspirují k tomu začít pečovat o své duševní zdraví. A pokud máte něco, co vás trápí, přeju vám hodně síly a odvahy, abyste dokázali překonat ten počáteční ostych a jít k psychologovi. Pokud máte jakékoliv otázky nebo cokoliv, co byste mi chtěli říct, napište mi do komentářů nebo na mail klara.hajko@seznam.cz. 

 

 

Klára

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

MOJE ZDROJE: Podcast #19 - Moje ohlédnutí za rokem 2019

January 18, 2020

Pomazánka z červené řepy

January 15, 2020

1/15
Please reload

#TAGS
Please reload

© 2019 by Klára Hájková

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now