Podcast #3: ODZBROJUJÍCÍ POCIT VDĚČNOSTI


Stalo se vám někdy, že vás zalil naprosto odzbrojující pocit vděčnosti? Takový pocit, že se vám chce až úplně brečet, padnout na kolena a děkovat...nevím, Bohu asi?! Já vím, že to zní asi hrozně woooohoooo nebo jednoduše řečeno divně, ale vem to čert. Já mívám takovýhle pocity celkem často. Naposledy se to stalo právě teď o Velikonocích na výletě do Brightonu. Měli jsem zarezervovanej afternoon tea v restauraci The Ivy, která byla prostě perfektní - naprosto dokonale stylový interiér, tak akorát posh a fancy, ale zároveň ne zas tak moc, že byste se cítili nepatřičně, že máte tenisky nebo že nevíte, kterou vidličku použít (navíc, já teda jedla ty dezertíky a sendviče rukama...ehm...). Bylo tam perfektní jídlo, pití a vůbec nejdokonalejší byly jejich záchody. Všechno jsem fotila a točila, takže postupně na Youtube, na Instagramu i tady na blogu uvidíte, jak to tam vypadalo víc, protože o tom dnes mluvit úplně nechci. Jak jsme z tama totiž odešli, tak mě úplně pohltil takovej pocit, jak je skvělý, že máme tu příležitost jet takhle na Velikonoce na prodlouženej víkend do Anglie a jít do takovéhle restaurace. Byla jsem (a pořád jsem) za to hrozně vděčná a hrozně by mě zajímalo, jestli to někdy máte podobně, takovýhle overwhelming pocity vděčnosti, hm?

Jestli si vlastně nejste vůbec jistí, o čem to sakra melu, co to vůbec je nějaká vděčnost, tak si poslechněte tenhle díl podcastu Od srdce, který jsem na to téma natočila:

Poslouchat můžete i na Spotify nebo Apple Podcasts.

Je to podle mě docela důležitá věc, občas je dobrý se, v době, kdy všichni fňukáme, jak je to a tamto hrozný, zastavit a uvědomit si, že se zase nemáme tak úplně blbě. Spíš naopak docela dost dobře. Zkuste si vzpomenout na tři věci, za který jste dneska vděční a můžou to být vážný velký věci jako zdraví nebo střecha nad hlavou ale klidně i třeba jen to, že vám dnes přijela tramvaj přesně ve chvíli, když jste přišli na zastávku (to je moje oblíbená věc).

Klára

#podcast #selfdevelopment