ZDRAVÉ LÍVANCE


Receptů na zdravé lívance existuje na internetu zhruba tak tři tisíce. Většinou s banánem. Věřte mi, že jsem je prozkoušela, horem dolem, až jsem nakonec skočila u instantní ječných lívanců. Ano, přiznávám se dobrovolně, ale s těma banánovýma mi to nikdy nešlo. Téměř vždy se rozpadly a pak z toho byl spíš takový nevábně vypadající šedý trhanec. Navíc ani kaloricky to teda podle mě není žádná hitovka. Když ale zrovna nemám po ruce ty ječné (ječná mouka je prý strašně zdravá, už si teda nepamatuju přesně proč, ale určitě vás to vyléčí ze všech nemocí i z těch, který ještě nemáte :-)) z obchodu (ach jo, já se fakt stydím!), tak mám i domácí alternativu tady:

1 porce (3 lívance)

1 vejce

1/2 hrnku cottage cheese

1/2 hrnku jemných ovesných vloček

špetka soli

špetka skořice

ovoce, jogurt nebo sirup na ozdobení

Všechno rozmixujte tyčovým mixérem na husté a hladké těsto a smažte na středním plameni na nepřilnavé pánvi a nechte palačinky opravdu dobře propéct z obou stran, aby nebyly uvnitř syrové. Kdyby těsto bylo moc husté, stačí rozředit trochou vody nebo mlékem.

Tip: Začala jsem místo javorového sirupu používat čekankový a je to fakt moc dobrý a prý má málo cukru a hodně vlákniny, tak ho můžete zkusit taky. Nebudu ale lhát - když si chci jednou začas užít pořádný prasácký lívance se spoustou javorovýho sirupu, tak si to užiju NA PLNO!

Dobrou chuť

Klára

#snídaně #sladkosti #zdravájídla #food